• Projekt Prezídia Policajného zboru „Správaj sa normálne“ sa realizuje na našej škole už niekoľko rokov.  Je to projekt určený pre piate ročníky ZŠ. Filozofiou projektu je skutočnosť, že uniformovaný policajt (zo základného útvaru Policajného zboru), ktorý bol na prácu s deťmi špeciálne pripravený, približuje deťom za pomoci pracovných listov niekoľko zaujímavých tém.

Projekt plní nielen informačnú funkciu (poskytuje informácie napr. o Policajnom zbore, úlohách, o predsudkoch a rasizme, dopravnej problematike, o linke dôvery atď.) ale najmä preventívnu funkciu (napr. poskytuje konkrétne rady deťom, ako sa nestať obeťami trestného činu, ako zvládať určité záťažové situácie, kam sa obrátiť o pomoc a pod.).

Cieľom projektu je budovanie mostu dôvery medzi políciou, školou, dieťaťom, rodinou a verejnosťou.