• projekt zásadnej premeny spoločenského postavenia školy.

Pre zdravé fungovanie školy je potrebné, aby mala škola možnosť svojou širokou ponukou aktivít presvedčiť žiaka o svojich kvalitách v konkurenčnom prostredí iných škôl. Chceme byť škola autonómna, preto ako základný motor zvyšovania kvality ponúkame aj ďalšie aktivity, ktoré v iných školách nie sú takou samozrejmosťou: mimoškolské, športové či kultúrne aktivity, alebo aj doplnkové služby. Najčastejšie sú to:

• využívanie športového areálu (multifunkčné, workautové, futbalové, plážové ihrisko),
        • využívanie telocvične,
        • využívanie pokojného okolia školy (parčík, pocitový chodník, náučný chodník),
        • zapájanie rodičov do školských aktivít (Čarovná noc, Karneval, Starí rodičia a vnuci, Vianočné trhy a pod.),
        • spolupráca s občianskymi združeniami, inými neziskovými organizáciami, nadáciami, samosprávou.

Cieľovú skupinu tvoria: žiaci školy, pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci školy, bývalí žiaci školy, rodičia, ostatní obyvatelia mesta a blízkeho okolia.